Amazoniit

Amazoniit on kahvatusinine kergelt rohekas kivi, mida kõige rohkem on leitud Venemaalt, Ameerikast ja Brasiiliast. Tugevus Mohsi skaala järgi 5-6. Väidetavalt nime saanud Amazoni naissõdalaste järgi, olles julgusekivi. Teine legend ütleb, et ta leiti Amazonase jõest.

Amazoniit oli populaarne talisman juba Mesopotaamias, Indias ja Egiptuses, kus usuti, et ta toob küllust ning tervist. Amazoniidist skarabeusiga sõrmus leiti ka Egiptuse vaarao Tutanhamoni hauast. Usutakse, et amazoniit aitab üleminekul sellest elust järgmisse dimensiooni. Amazoniit aitab suurendada intuitsiooni, seda nimetatakse lootuse kiviks, mis sümboliseerib tõde, au, suhtlust, usaldust ja ausust.

Amasoniit

Amasoniit. Pilt internetist

Vahel seostatakse amazoniiti ka kolmanda silmaga – ta korrastab, rahustab ja puhastab meie energiat, meie füüsilist ja astraalkeha. Tervendab emotsionaalset traumat ning tasakaalutust.

 

Kogemus amazoniidiga

Lihvimata amasoniit

Lihvimata amasoniit. Pilt internetist

Väga huvitav on, kuidas vahel mõni kivi tõmbab kohe pilku ning mõni ei taha aastaid kätte tulla. Amazoniit millegipärast ei kutsunud mind mitte kunagi, tema värv tundus ebaloomulik ja inetu. Kuid kuigi ta mulle absoluutselt enne ei meeldinud, ütles ta ühel päeval, et tema peab kaela tulema ning kuidagi muutus minu värvieelistus päevapealt, äkitselt sai temast üks mu lemmikuid. Kui niisugune asi juhtub, siis harilikult oleme me midagi alla surunud, mida endas näha ei taha, või millega tegelemist edasi lükkame. Kui mõni kivi üldse kohe ei meeldi, siis tuleb sellesse suhtuda samasuguse tähelepanuga nagu neisse, mis meid iseäranis tõmbavad.

Muutus tuli tõenäoliselt sellest, et lõpuks olin valmis endale tunnistama, et ma ei suuda oma vajadusi väljendada, vaid alati läbi keerutamise küsin teise arvamust, et saada mida tahan (lihtne näide – sõidame autos mööda kohvikust ja selle asemel, et öelda, et tahan minna kohvikusse ja võtta kohvi/pirukaid, küsin sõbralt, kas temal on kõht tühi).

Amazoniit on nii kurgu kui südame tervendaja, ning minu suur abiline ning meeldetuletaja, et ütleksin alati selgelt välja,
mida ma tahan. Aitab väärtustada iseennast ning “rahulikult vaielda”, esitades argumente oma tunnete põhjal, mitte üleskeenud vihaga.

Enda Amazoniidi leiad meie poest!