Kristallide hooldamine

NB! PUHASTA OMA KRISTALLE REGULAARSELT!

Selleks, et kristallidega üldse töötada või neid kasvõi ainult ehetetena kanda, tuleb nad kõigepealt puhastada sinna sisse salvestunud mittevajalikust informatsioonist/energiast (nn negatiivsetest mõtetest ja tunnetest) ning vajadusel ka laadida.

Puhastamata kristallid võivad hõlpsasti sisemise pinge tõttu katki minna, või tekitada meisse kandmisel ja/või kasutamisel ebamugavustunnet, millele me ei oska seletust anda.

Meilt küsitakse sageli, et kui tihti tuleks kristalle puhastada?

Vastus on, et alati enne kui nad endale või kellelegi teisele peale panete või külge riputate. Ruumis viibivaid kristalle võib puhastada harvemini, kuid kindlasti alati peale tülitsemist, haigust või külaliste lahkumist. Hea oleks sel juhul puhastada energeetiliselt nii ruumi ennast kui ka kristalle (vt heliga puhastamine), soovitavalt mitte harvem kui 1 x nädalas.

Teine küsimus, mille vastu enamik inimesi huvi tunneb on, et kui kaua ma peaksin kristalle puhastama, et nad infost puhtaks saavad?

Sellele küsimusele on pisut keerulisem vastata, kuna kindlat aega, mille jooksul kristall infost puhtaks saab, ei ole – see sõltub nii kristallist kui ka infost, mis sinna sisse on salvestunud. Lihtsaim (ja samas paljudele inimestele kõige raskem) on tunnetada, millal kristall on puhas. Heliga puhastamise eelis on see, et meile piisab ka kõrvakuulmisest, et sellest aru saada. Nimelt muutub  tingšade heli selgeks ja kirkaks kui kristall on puhas (vaata lähemalt altpoolt: Heliga puhastamine).

 

KRISTALLIDE PUHASTAMINE

Kui Sa ei tea kindlalt, millised kristallid taluvad veega, päikesevalgusega või soolaga puhastamist, siis soovitame kasutada järgmisi universaalseid meetodeid, mis kindlalt kõigile kristallidele sobivad:

 

MAA ELEMENT:
Üheks võimaluseks on puhastada kristalle kristallikobaral või kobara ümber – kasuta selleks kvartsiliste perekonda kuuluvaid kobaraid, näiteks mäekristallist, ametüstist, roosast kvartsist kobaraid või looduslikust tsitriinist tippe.

Aseta puhastamist vajavad kristallid ööseks või 24 tunniks kobara peale või selle ümber ja aktiveeri kristallikobar taotlusega „Palun puhasta kõik need kristallid mittevajalikust energiast/informatsioonist“.

Pärast puhastamise lõppu puhasta kristallikobar kas heliga (tingshad), küünlaleegiga või viirukiga.

Selle meetodi miinuseks on liiga pikk puhastusaeg, samas töötab see hästi, kui tekitad endale sellest igaõhtuse rituaali ning Sul pole puhastamisega kiiret.

Kristallkobaraid leiad meie e-poest: www.kristallikeskus.ee või tule kohapeale vaatama Niine 9, Tallinn (lahtiolekuajad  on T, K ja R  12.00-17.00)

 

TULE ELEMENT:

Selleks puhastusmeetodiks kasuta küünlaleeki. Võta oma kristallid ühekaupa kätte ning keeruta iga kristalli paarikümnest sekundist mõne minutini küünlaleegi kohal, tehes vastupäeva ringe. Aktiveeri puhastus eelpoolkirjeldatud taotlusega. Kristallid on puhtad, kui Sul tekib vastav tunne.

See meetod nõuab samuti palju aega, eriti kui Sul on palju kristalle ning see ei sobi neile, kes oma sisetunnet ei usalda. Samas, kui on vaja vaid paari kristalli puhastada, käib puhastusprotsess suhteliselt kiiresti.

 

ÕHU ELEMENT:

Selleks puhastusmeetodiks kasuta viirukisuitsu või hoopis näiteks kodumaist kadakasuitsu või endakasvatatud salvei suitsu. Võta oma kristallid ühekaupa kätte ning keeruta iga kristalli paarikümnest sekundist mõne minutini suitsu kohal, tehes vastupäeva ringe. Aktiveeri puhastus eelpoolkirjeldatud taotlusega. Kristallid on puhtad, kui Sul tekib vastav tunne.

See meetod nõuab samuti palju aega, eriti kui Sul on palju kristalle ning ei sobi neile, kes oma sisetunnet ei usalda. Samas, kui vaja vaid paari kristalli puhastada, käib siin puhastusprotsess suhteliselt kiiresti.

 

HELIGA PUHASTAMINE:

See on kõige kiirem ja efektiivsem kristallide puhastusmeetod.

Selleks kasuta Tiibeti kellasid ehk tingšasid, Tiibeti kaussi või mõnda muud heledat harmoonilist heli tekitavat vahendit.

Helista tingšasid vastamisi niikaua kuni heli muutub kirkaks, puhtaks ja tugevaks – siis on kristallid puhtad. Aktiveeri puhastus eelpoolkirjeldatud taotlusega.

Tingšadega saad puhastada energeetiliselt ka nii iseennast kui oma kodu.

Õigeid tingšasid (pärit Tiibetist ja valmistatud 7 metalli sulamist) leiad meie e-poest: kristallikeskus.ee või tule kohapeale vaatama: Niine 9, Tallinn

(lahtiolekuajad on T, K ja R  12.00-17.00)

 

Teisi puhastusmeetodeid (ja neid meetodeid mittetaluvaid kristalle) tutvustame Sisemise Tarkuse Kooli UNIVERSUS Kristalliteraapia ja Kristalli-Reiki I astme kursustel. Lisainfo nende kohta leiad siit.

 

KRISTALLIDE LAADIMINE

Kui tahame, et meie kristallid saaksid oma täit potentsiaali rakendada, on oluline neid lisaks puhastamisele ka aeg-ajalt laadida.

Kristalle pole sugugi vaja pärast iga puhastust laadida, piisab korrast nädalas kuni korrani kuus. Sõltub muidugi, kui intensiivselt kristalle kasutada. Kui puhastad oma kristalle korralikult ja regulaarselt, võib laadimine harvemaks jääda, sest kõige esmane ja vajalikum on kristallide puhastamine.

 

Eriti efektiivne laadimise meetod on Elulille 10-nurgaga laadimine. Nimelt on 10-nurk Universumis üks eriline geomeetriline kujund, mis laeb sinna sisse asetatud esemed elujõuga.

Elulille muster selle laadija peal tasakaalustab energiad, seega on selle laadijal koos kaks head omadust – laadimine (10-nurk) ja tasakaalustamine (Elulille muster).

Piisab 20 minutist kuni 24 tunnist, et kristallid ära laadida. Elulille 10-nurka saab osta ainult meie e-poest