Kristallide omadused

Väliselt elutuna paistvad kristallid on tegelikult nii füüsilisel kui energeetilisel tasandil keerukad olendid ja see keerukus annabki neile erinevad omadused ning määrab ära selle, kuidas nad meie energiaid mõjutavad.

Kristallid kasvavad 3 erineva telje suunas, mis moodustavad 7 geomeetriaklassi koos oma võrede ja külgedega. Need omakorda moodustavad 230 kristalligruppi ja variatsiooni, mis igaüks on spetsialiseerunud teatud viisil energiaid organiseerima, edasi suunama, eraldama, kontsentreerima või ümber muutma.

Kristallide kasvamisel mõjutavad nende lõplikke omadusi ja energeetilist potentsiaali erinevad kasvamiskoha tingimused: valguse intensiivsus, selle värv, elektrivool, heli ning kõigi nimetatute suund, lisaks veel ruumi kuju ja suurus (sageduse muster).

Kristallide kõige lihtsamad omadused on valguse säilitamine ja väljasaatmine ning päikesevalguse otsene muundamine elektriks.

Lisaks sellele suudab kristalliline struktuur säilitada suures koguses informatsiooni. Nimelt suudab lõigatud kristallkiip „üles korjata“  kindlat vibratsioonimustrit: kõigepealt „külmutab“ ta mustri ning hiljem suudab selle uuesti „maha mängida“.

Kristallihelveste massid, mis moodustavad üksiku kivimi või kristalli, käituvad nagu inimajus olevad neuronid – nad annavad infot edasi ühelt helbelt teisele ja organiseerivad seda informatsiooni justnagu suur kristallist aju.

Kristallid on teadvusega targad olendid, saame nendega suhelda ja nende kaudu erinevat infot kanaldada.

Konkreetsete kristallide omadusi saad vaadata iga toote alt, kui sisened tootekataloogi, või kirjutad oma soovitud kristalli nime otsingusse.

Kui soovid rohkem kristallide omadustest teada saada, siis selle kohta saad lugeda Kaia-Liisa Reinuti raamatust „Kristalliteraapia I – III osa – Praktiline käsiraamat kristallihuvilistele“.