Kristallikonfliktid

Nii kirjandusest kui internetist võib leida nimekirju kristallidest, mida ei tohiks koos kasutada. Siiski vaidleks sellele vastu – neist ükski pole kuigi veenev ega ka kristalliteraapia seisukohalt põhjendatud!

Kristallide töötamise ning kristalliteraapia põhimõte on järgmine:  kui mingi kristall ei tööta meie kõrgeimaks hüvanguks, jääb see kristall nn neutraalsesse seisundisse ning on mitteaktiivne senikaua, kui see on meie kõrgeimaks hüvanguks vajalik. Samuti lülitub kristall vajalikul hetkel jälle meie hüvanguks tööle, kui selleks peaks tekkima vajadus.

Müüdi kristallikonfliktidest on loonud taas juveelitööstus, kus tõepoolest ei soovitata ühte sõrmusesse või ehtesse kokku panna väga erineva kõvadusega ning purunemiskindlusega vääris- või poolvääriskive.

Juveliiri seisukohalt on need soovitused igati põhjendatud. Kuid nii see, kui ka paljud muud kontekstist väljarebitud infokillud on jõudnud ka kristalliteraapiasse ning massid on selle omaks võtnud kui absoluutse tõe, mille järgi tuleks toimida.