Seleniit

Seleniit on suure veesisaldusega kaltsiumsulfaat, läbipaistev, valge kips. Ta on kergelt poleeritav habras kristall, Mohs’i skaala järgi tugevus 2, ka küünega on võimalik täkkeid sisse teha ning veega kokku puutudes kaotab oma sära. Mitte mingil juhul veega puhastada!
Seleniidi nimi tuleneb Kreeka sõnast Selene, mis tähendab kuud.

Seleniit on vaimse selguse, tõe ja aususe kivi. Vaikne meel aitab kergemini otsuseid langetada ning paremini mõista end ümbritsevat, ausus toob korra suhetesse ning pöörab karma enda kasuks, seega Seleniidi abi kasutamine enda tervendamisele aitab muuta enda igapäevaelu helgemaks ning positiivsemaks, meeltest kaob üleliigne mõttekära

ning suudan keskenduda vaid tähtsatele asjadele elus, kaovad tühised probleemid, sest mõistan nüüd, et suures plaanis pole neil minu elus mingit rolli.

Seleniit toob selguse ka südamesse, aitab lahti lasta suhetest, mis meid enam ei teeni ning avatud südame ning tingimusteta armastusega tervitada oma elus uusi inimesi ja olukordi.

Seleniidi energias läbi elu liueldes saavutan kergusega oma soovid ning manifesteerivad ka südame kõige sügavamad igatsused. Tekib iseenda vastu usaldus, mis aitab intuitsioonil kasvada ning püsida praeguses hetkes, muretsemata mineviku ega tuleviku pärast.

seleniidist varras

Seleniidist varras

Seleniit on parim kristall energeetiliste blokeeringute eemaldamiseks nii meie füüsilises kui ka spirituaalses kehas. Samuti lööb ta särama ka teised kristallid, kui nendega piisavalt kaua koos olnud ning töötanud, ei tea, kas ta otseselt laeb teisi kristalle, kuid neile tekib selline elujõusurin külge, muutes nad tugevamateks tervendajateks.

Blokkide eemaldamist õppisin Sisemise Tarkuse Koolis UNIVERSUS, Kristalliteraapia III kursusel.

 

Parim isiklik kogemus Seleniidiga

Roosa seleniit (peach selenite)

Roosa seleniit (peach selenite)

Kristalliteraapias on Seleniidiga olemas päris eraldi teraapia tänu tema helgele valgusküllasele ning mõnevõrra müstilisele energiale. Ligikaudu aasta tagasi, Kristalliteraapia III astme kursusel, olin ise vahelduseks terapeudi asemel nn patsiendi rollis. Et käsil oli hetkel Seleniiditeraapia osa kursusest, leppisime kokku, et sel korral kasutame lisaks maanduskivile (hüpersteen) ainult Seleniiti. Intuitsiooni abil ladus teine õpilane kivid mu kehale, maanduskivi jalgade juurde ning Seleniidid täpselt nii, nagu nad tahtsid, et neid asetatakse. Seleniidist vardad käes, paar roosat Seleniiti päikesepõimiku ning sakraalkeskuse piirkonnas hirmudest vabanemiseks, valgest Seleniidist kuul põlvede juures blokeeringu eemaldamiseks, paar lapikut valget Seleniiti kurgukeskuse, kolmanda silma ja krooni juures ning suur Seleniidivarras keset selgroogu, mõnulesin kõhuli massaažilaual Seleniidienergias. Mis juhtus?

Kas tead seda tunnet, kui saad jahutava sõõmu puhast vett peale pikka päeva janus olemist? Just niisugune tunne oli minul hingamisega, nagu poleks ma varem saanud värsket õhku hingata, kopsud küll töötavad täistuuridel, kuid kätte midagi tavaliselt ei saanud, järsku aga oli terve mu keha kopsud, mis hingas välja seisvat energiat ning sisse särtsuvat elujõuenergiat.

Peale seda kogemust kasutan tihtipeale Seleniiti just siis, kui tunnen raskust kusagil kehas või oma meeltes, ükskõik mis põhjusel ta ka sinna tekkinud ei oleks, ning mõne minutiga hakkab oluliselt kergem.

 

Niitide läbilõikamine Seleniidi energias

seleniidist küünlajalg

Seleniidist küünlajalg

Vahel tajun, et miski seob mind inimesete, olukordade, mälestuste ning kõiksugu iseenda mõttemustrite ja alateadlike egosünnitistega, mis mind enam ei teeni ega mind mu teekonnal ei toeta.

Tundsin ükskord, et olen jäänud kinni, nagu jalgratas mutta, kui proovid läbi soo sõita. Ükskõik, kui kõvasti pedaale tallad, ei liigu edasi, vaid aina sügavamale mülkasse. Teadsin sisimas, mis on need faktorid, mis mind edasi liikuda ei lase, kuid ei osanud midagi ette võtta nendega. Intuitiivselt võtsin kätte selged Seleniidist vardad (sees vikerkaared, mis Seleniidi puhul suhteliselt haruldane nähtus). Seleniit on kiuline ning tema puhul ei ole tähtsust, kas tal on tipp, ta kanaldab igal juhul, mis suunas aga, selle aktiveerib taotlus.

Kohe tekkis mu silme ette inimene ning olukord, mis tekitasid minus võimetuse tunnet. Saates Universumisse taotluse ning paludes Seleniidil läbi lõigata ning puhastada see mälestus, kujutlesin valgust enda ümber, mis nagu kookon mind kaitseb, tundsin, kuidas koorem õlgadel vähehaaval väheneb ning hirmutunne, mis nagu kaan oli end mu päikesepõimikusse (ehk tõlkes kalliskivilinna, elujõu keskmesse) kinni imenud, tasakesi lahti laskma hakkas. Päriselt lahti sain selle olukorra/inimese järelmõjudest peale paari iseendale tehtud seanssi/meditatsiooni.

PS, suurepärane Seleniidi energias kümblemise võimalus on Kaia-Liisa Reinuti igakuiselt läbiviidav Täiskuu Seleniiditeraapia kaugseanss, mis sügisest jälle igal täiskuu ajal toimuma hakkab, soovitan väga osa võtta.

Hiigelseleniidid Naica koopas, Mehhikos

Hiigelseleniidid Naica koopas, Mehhikos (Crystal Cave of Giants)

 

Teisele inimesele Seleniiditeraapia tegemine

Olen korduvalt keskendunud kristallidega tervendades vaid seleniidile, kui inimene tunneb, et on oma eluga ummikus ning ei tea, kuhu edasi minna, mida edasi teha.
Seleniiditeraapiat kogenute sõnul tundsid nad peale teraapiat veel mitu nädalat, kuidas kõik sujub imekergelt ning mõtlemine on lahti, kõik tundub äkitselt võimalik.

Tahad arendada selgeltnägemise/kuulmise/tundmise oskust?

Kanna enda lähedal kaasas Seleniiti. Vaimne selgus, mida Seleniit aitab meeltes luua, aitab tajuda kõike paremini ning mõista, kuidas Universum meie heaks töötab, meie kohta selles ning kuidas me ise oma reaalsust loome. Samamoodi on Seleniidiga mediteerides võimalik saavutada pilguheite eelmistesse eludesse ning lahti saada taakadest, mis sealt kaasa tulnud on.

Minu lemmikomadus Seleniidis – ta on üks tugevamaid kaitsekive. Teda kaasas kandes olen justkui valgest valgusest ümbritsetud ning ka väike küünal suudab oma leegiga kaotada pimeduse. Suurepärane viis rakendada Seleniidi kaitsvaid omadusi, on panna oma kodu igasse nurka või näiteks oma voodi nurkadesse üks Seleniit, tekib kaitsev püramiid. Või hoida kodus Seleniidist küünlajalga, sest tuli võimendab tema omadusi 10 korda.

 Hiiglaslik Seleniidikoobas Naicas, Mehhikos

 

Seleniit padja all

Sageli soovitavad kristallimüüjad tasakaalustada Seleniiti Hematiidi või Musta Turmaliiniga, kuid mina selleks vajadust ei tunne, arvestades, et vibratsioonid on tõusnud nii kõrgele, et inimestel pole enam probleeme Seleniidi kõrge vibratsiooniga toime tulemisel.
Hoopis teine asi on aga, kui hoida Seleniiti padja all või voodi peatsis – unenäod muutuvad eriliselt lennuliseks ja muinasjutuliseks ning võid üles ärgata sama väsinuna, kui magama minnes – või üldse mitte tahta ärgata tänu imelistele unenägudele, mille maailma tahaks kohe tagasi sukelduda. Sel juhul kindlasti panna jalutsisse tugev maanduskivi.

Kokkuvõtteks – Seleniit on kaitsja ning helguse ja selguse tooja meie meeltesse. Ta toob sügava rahu hinge ning vabastab hirmudest.

Enda Seleniidi leiad meie poest!

 

Pildid internetist.