Apofülliit

Apofülliit on tetragonaalse struktuuriga, 4.5-5 tugevusega (Mohs’i skaala järgi) füllosilikaat. Nimi on tulnud kreeka keelest – apophylliso, mis tähendab „helvesteks pudenema“ – sest kuumutades apofülliit mõraneb ja pudeneb kihiti, tingituna vee kadumisest tema koostisest. Kindlasti pikemaajalised kristallisõbrad on ka näinud, kuidas kobaralt murduvad tipud kergelt ära või püramiid-tipult murdub pealmine tipp. Miks keegi aga Apofülliiti kuumutas, ei oska öelda, sest tegu on imeilusa püramiiditippudena moodustuva kristalliga.

Sageli inimesed ei oska teha vahet Apofülliidil ning Mäekristallil, kes mõlemad on läbipaistvad ning esinevad tippudena – kuid imelihtne viis on lugeda üle tipu küljed e fassetid. Apofülliit on alati nelja küljega ehk püramiid ning tippudel on iseloomulik hõbedane sära, mis horisontaalselt tipu seest vastu peegeldab.

Mäekristallil on alati kuus külge tipul ning kui on ka kasvukohad sees, mis vikerkaari peegeldavad, siis sisaldavad need erinevaid värve, mitte ei ole vaid hõbedased.

Apofülliidi kobar

Apofülliidi kobar. Pilt internetist

Apofülliiti nimetatakse Reiki kristalliks, tema kõrge vibratsiooni ja helge energia tõttu, mis soosib tingimusteta armastust, Apofülliidiga energiat kanaldades on tunne üsna sama, mis saades Reikit. Väga hea kasutada kroontšakra avamiseks ning meditatsioonis, sest avab kanalid kõrgema mõistmiseni. Samamoodi avab ka südame ning kõrgema südamechakra (tingimusteta armastuse keskus, asub südame ja kurgutšakra vahel).

Apofülliidi energiat on raske kirjeldada, seda on võimalik vaid tunda. Mida suurem tipp või kobar, seda suurem ja võimsam on ta energia – sel pole tõepõhja all, et suurus üldse ei loe. Kui suurusevahe on väike, siis tõesti, kuid kui on ikka üks väike tipp võrdluses suure kobaraga, on vahe väga märgatav. Apofülliiti tasub hoida kodus, ta muudab oma kõrge vibratsiooniga kodu energia mõnusamaks ning puhtamaks ning aitab sellega ära hoida mõttetuid tülisid ning nääklemisi. Oluline on ta peale tülisid või külaliste käimist puhastada, sest ta imeb käsnana endasse negatiivse energia, mis võib samuti aidata kaasa tema „helvesteks pudenemisele“. Sama tegelikult kehtib kõikide kivide kohta, mida kodus hoida – kui keegi on olnud haige, kui on olnud tüli, kui on käinud külalised – pärast on vaja kivid ära puhastada. Olid ajad, kus ma sellele tähelepanu ei pööranud, arvates, et see pole nii oluline kui nagunii paari päeva jooksul neid puhastan, kuid juhtus, et mitu kivi praksatas riiulil lihtsalt pooleks suurest ülepingest.

Apofülliidi kobar Stilbiidiga

Apofülliidi kobar Stilbiidiga – pilt erakogust

 

Isiklik kogemus Apofülliidiga

Apofülliidi püramiid-tipp

Apofülliidi püramiid-tipp. Pilt internetist

Asetades mediteerides Apofülliidi tipu pea peale, kus asub meie kroontšakra, tundsin mõne aja jooksul, kuidas loodi kanal Universumisse, justkui saaks ilma igasuguse pingutuseta suhelda Kõiksusega ning kanaldada oma mõtteid ja soove Universuse kõikehõlmavale Teadlikkusele, et rakendada neid oma elus, muutes selle just niisuguseks, nagu tahan oma reaalsust näha. Suurepärane abiline kõigile, kes on kursis Teadliku Loomise tehnikaga (õpetatakse ka SisemiseTarkuse Koolis UNIVERSUS netikursusena) ning Reaalsusloomega.

Kolmandal Silmal Apofülliiti hoides selgineb mõistus ning areneb selgeltnägemine, -kuulmine ja -tundmine. Ta aitab tunda ära Tõde, kui see on peidetud egopõhiste uskumuste ning eelarvamuste looridesse. Aitab iseendale otsa vaadata ning näha, millest on alguse saanud teatud käitumis- ja mõttemustrid, mis meie elu dikteerivad, kuid millel pole mingit seost Tõe ja Puhta Armastusega.

Alati kui vajan mõnele küsimusele vastust, mida ei oska ise leida, kasutan Apofülliidi abi, ta aitab peas kaotada ebaolulise mõttemulina ning selle asemel, et otsida kõrgemalt vastuseid, näitab täpselt ära, kus vastused asuvad mu enese sees. Just sellise sõnumi sain viimati Apofülliidilt, kui tegin teraapiat teisele inimesele – ta vastas nii selle inimese küsimusele, kui ka minu enda sees tiksunud segadusele. Kõik vastused, mis tundusid kui halli udusse mähitud, ilmusid äkitselt pinnale mu enda südamest, mu silmad justkui avanesid äkitselt pärani lahti, kui enne olid olnud vidukil.

 

Teine kogemus Apofülliidiga koos Aventuriiniga

Aventuriin ja Apofülliit

Aventuriin ja Apofülliit. Pilt erakogust

Kasutades Apofülliiti koos Aventuriiniga – kas siis lihtsalt kaasas kandes või tehes kristallivett joomiseks, saan kontrolli all hoida oma tolmuallergiat. Allergia ei kao küll päris ära, kuid leevendub märgatavalt, nii et silmad ja nina pole vesised ning mõistus püsib selge, varem oli kohutavalt uimane olla koristades või tolmuga kokku puutudes üleüldse.

Lemmikomadus – topelttipuga Apufülliit – kaksikleegi kristall

Nimetatakse ka Tantra Kaksikkristallideks, nendega on seotud palju legende ning uskumusi. Vahel esinevad Apofülliidi tipud (ka Mäekristall ja teised kristallid, mis tippudena kasvavad) nagu oleks kaks tükki kokku kasvanud. Ise kogun neid, sest need on väga head suhete loomiseks, väestamiseks ning korras hoidmiseks – kui anda neile taotlus näiteks konkreetse inimesega või inimeste grupiga suhte pühitsemiseks ning sinna tingimusteta armastuse ja harmoonia toomiseks – tuues selgust ning puhtust meelde nii, et inimesed ei tunne vajadust manipuleerida vaid räägivad ausalt ja südamest, mida nad teiselt inimeselt ootavad või mis neid häirib.
Kasutan oma kahetipulisi Apofülliite kristallimaatriksites. Nende tegemist saab õppida Universuses  Kristalliteraapia II kursusel ning kui on piisavalt soovijaid, siis ka eraldi kursusel.

 

Apofülliit ja taimed

Eelmisel aastal kasvatasin esimest korda aknalaual tomateid. Kuna valgust oli vähe, ei tahtnud nad eriti kasvada, seega panin tomatite vahele paar Apofülliidi tippu. Mis juhtus? Äkitselt kasvasid tomatitaimed poole pikemaks ainult paari päevaga ning kasvatasid paar teistega võrreldes hiiglaslikku lehte. Sel aastal panin nad kurkide juurde ning kurgid on olenemata väiksest kasvupinnast olnud sel suvel eriti lopsakad ja viljarikkad.

 

Kristalliterapeut ja Kristalliteraapia õpetaja Kaia-Liisa Reinut Apofülliidist

Minu kahetipulised Apofülliidid

Minu kahetipulised Apofülliidid. Pilt erakogust

“Apofülliit on minu jaoks üks olulisemaid suhtekive. Õnneliku suhte üks aluseid on täielik ausus teineteise vastu, ilma hirmuta hülgamise ees. Apofülliit on just see kristall, mis aitab meil olla aus nii enda kui teiste vastu, seepärast kasutan ma suhte-maatriksis tihti just Apofülliiti koos Roosa Kvartsiga. Paar aastat tagasi, kui otsustasin oma magamistuppa teha suhte väestamiseks maatriksi, siis kahtlesin tükk aega, kas ikka on mõtet, kuna suhe mehega oli niigi hea ja tundus, et enam paremaks minna ei saa. Kuid sai küll!

Minu esimene Apofülliidiga kokkupuude tõi mu ellu päris valusa kogemuse. Samas olen selle üle siiani tänulik. Nimelt tõin endale esimese Apofülliidi kobara Indiast aastaid tagasi ja panin selle kodus elutuppa aknalauale. Järgmisel päeval tundus, nagu oleks mu elu pea peale pööratud. Kõik oli justkui valesti ja mingid vanad juba unustatud teemad kippusid jälle päevakorda tulema. Ja siis see tuli. Olin järsku olukorras, kus ma olin sunnitud endale väga valusalt otsa vaatama ja tunnistama endale midagi enda kohta, mida ma kuidagi varem polnud näinud ega arvanud endas olevat. Ja see oli tõepoolest valus. Eelkõige muidugi mu Egole.. aga niipea kui esimene šokk oli möödas ja emotsioonid hakkasid sedavõrd lahtuma, et ma olin taas võimeline välismaailma märkama, sain kohe ka Apofülliidi kaudu sõnumi: “See oli vajalik protsess, nüüd olid sa lõpuks selleks valmis. Sinuga on kõik hästi!”
See oli üks kiiremaid protsesse minu elus, kui mingi emotsiooni ja vana mustri läbitöötamine valust kuni mõistmise ja tänulikkuseni võttis aega vaid mõned minutid. Apofülliit on sellest ajast peale üks minu lemmikkristalle.”

 

 

Huvitavad kokkusattumused

Minu 3-tipuline Apofülliidi ripats

Minu 3-tipuline Apofülliidi ripats. Pilt erakogust

Kaia-Liisalt sain tema kogemuse kohta info peale seda, kui olin lõpetanud enda omade kirja panemise. Kummalisel kombel on seal väga palju ühist, mis on heaks näiteks inimestele, kes ei mõista, kust tuleb informatsioon kivide kohta, kes arvavad, et inimesed lihtsalt mõtlevad selle kõik välja. Ei ole sugugi nii!

Igapäevaselt kristallidega töödates ja nendega suheldes tuleb sageli pähe informatsioon, mille autoriks ei ole enda Ego – vahe tegemiseks taasub küsida “Kust see info tuli?” – kui vastab hääl peas, et mina ütlesin, on selle taga ego, kuid kui ei tule niisugust vastust, sellest saab aru, et info tuli kivilt endalt või Universumist. Just sellepärast ühildub ka siin kirjutatu kohati mõne raamatu või Interneti lehekülje informatsiooniga – allikas on sama, kuigi siinne tekst pole kusagilt kopeeritud, v.a. paar fakti, nagu kristalli tugevus ja nime päritolu.

 

Enda Apofülliidi leiad meie poest!