Malahhiit

Malahhiit

Malahhiit on vase karbonaathüdroksiid. Tugevuselt Mohs’i skaala järgi 3,5-4,0 –  seega üsna õrn, kukkumist ei kannata ning veega kokku puutudes muutub hapraks ja kaotab oma sära. Mitte veega puhastada – puhastada kas heliga, küünlaleegi kohal või viirukisuitsuga. Värvilt helerohelise-tumerohelise triibuline, sees psühhedeelsed mustrid. Suurim leiukoht on Venemaa (kus Ermitaažis asub ka kuulus Malahhiidituba), kuid leidub ka mujal.

Malahhiidi nimi pärineb kreekakeelsest sõnast mallows, mis seostub taimede roheliste lehtedega. Üsna levinud, kuid hea kvaliteediga on suhteliselt haruldane. Tihti kasvab koos azuriidi ning kaltsiidiga. Suure vasesisalduse tõttu ei tasu naha vastus kanda, mürgine nagu malahhiiditolmgi, kui toorkivina käsitleda.

 

Malahhiit - lapik teraapiakivi

Malahhiit – lapik teraapiakivi. Pilt erakogust

Malahhiit on transformatsiooni ja armastuse kivi, tugevaim südame tervendaja. Kaitseb negatiivse energia eest, tasakaalustab emotsioone ning toetab spirituaalsel arengul. Toob positiivset energiat, rahu, lootust ja õrnust südamesse seda tervendades. Transformatsioonikivina aitab vastu võtta ka muutust elust surma ilma hirmuta. Peetakse ka üheks parimaks kaitsjaks raseduse ajal ning lastele, see aga ei tähenda, et ta ainult rasedaid ja lapsi aitaks, kasu toob eranditult kõigile. Kui kristalli pole vaja meie suurimaks hüvanguks, siis ta ei tee midagi, negatiivselt mõjuvaid kristalle ei eksisteeri! Ainus variant on muidugi kui kannad puhastamata kristalli, mis end negatiivset energiat ja informatsiooni täis imenud – alati puhasta kristallid, mida kaela/enda ligidale paned. Transformatsioonikivina aitab vastu võtta ka muutust elust surma ilma hirmuta.

 

Kogemus Malahhiidiga

Luude-liigeste-põletike-seljavalu komplekt.

Luude-liigeste-põletike-seljavalu komplekt. Pilt erakogust.

Harva tajun kristallide tervendavat toimet nii kiiresti, kui nn seljavalu komplekti puhul, mis koosneb Malahhiidist, Kollasest Kaltsiidist ning Magnesiidist ja siis on ka kõige kohutavam seljavalu 15 minutiga kui peoga pühitud. Enamus seljavalud on tingitud närvipõletikest või lihasvalust ning Malahhiit on parim kõiksugu põletikuliste protsesside tervendamisel. Küll aga võib ta ajutiselt muuta valu tugevamaks, aga kes on põletikku kogenud, siis see tähendab, et see terveneb. Koos Kollase Kaltsiidi ja Magnesiidiga toimib ta ka kõiksugu luude, liigeste ning lihaste valude tervendamisel ülimalt hästi. Andsin kord tuttavale, kes varbasse mõra lõi vastu lauajalga, sellesama komplekti sussi sees kandmiseks – paistetus kadus ning mõra paranes uskumatult kiiresti.

 

Malahhiidituba Ermitaažis

Malahhiidituba Ermitaažis. Pilt internetist

Suurepärane küllusekivi, aitab vaimselt jõuda külluseteadvusesse ning olla produktiivne ja aktiivne, et küllust ligi meelitada – aitab aru saada sellest, et meie edu ei tule niimoodi, et ma nüüd riputan kivi külge ja edu sajab kaela nagu vihm. Ei, ise on vaja tööd teha selle nimel, mida tahad, ning Malahhiidi energias sain selgust, mida mu süda tegelikult igatseb. Mida ma teeksin oma eluga, kui raha poleks faktor? Mis on see, mida mul on maailmale pakkuda, mida keegi teine pakkuda ei saa? Kui see asi üles leida, ei tee ma elu lõpuni tööd, vaid naudin iga hetke sellest. Kõlab klišeelt? Paljud asjad kõlavad niimoodi nii kaua, kui tunned seda ise oma südames ning mõistad täielikult, mida selle ütlemisega mõeldud on.

 

Minu lemmikomadus

Malahhiit

Malahhiit. Pilt internetist

Malahhiit aitab saavutada enesekindlust ning aitab lõpetada iseenda kritiseerimist ja türanniseerimist, lõpetades sellega ka suhete ebaõnnestumise selle tõttu, et ise provotseerid kaaslast. Järele proovitud! Aitas lõpetada teise inimese silmas pinnu otsimise kui enda silmas palki ei näe – seega mõista, et need omadused, mis mind teise inimese puhul häirivad, on need omadused, mida iseenda puhul tunnistada ei taha, tuues suhte täiesti uuele tasandile, kus eksisteerib vaid puhas armastuse energia. Malahhiit toetas, kui püüdsin negatiivsed mõtte- ja käitumismustrid asendada positiivsetega.

 

 

Malahhiit südame tervendajana

Malahhiit

Malahhiit. Pilt erakogust.

Tänapäeval pole see midagi erilist, kui oled nii tundlik, et suudad külge pookida ka mööduvate inimeste emotsioonid. Raske oli minna ka suurde poodi ilma segadusse sattumata, et mis on minu emotsioonid ning mis on kõigi ülejäänud poekülastajate omad, rääkimata siis sõprade ning perega suhtlemisest. Kõige rohkem häiris see, kui süda valutas pidevalt peavoolumeedias nähtud ebaõiglusest – piltidest loomade ning inimeste väärkohtlemisest, katastroofidest, kuritegevusest, tahaks ju kuidagi aidata, kuid ei saa. Hakkasin kandma kaelas malahhiiti (koos teiste kristallidega – nad võimendavad ja toetavad üksteist, kui mitu koos) sel eesmärgil, et kaitsta end võõraste emotsioonide ning negatiivsete energiate eest, mida inimesed nii osavalt suudavad ka ühe pilguga edasi anda. Toimis väga hästi ja soovitan, kel sama probleem, kuid oluline on anda oma Malahhiidile taotlus, et ta just seda teeks, kui ta kaelas on – samamoodi alati iga kivi soetades ja enda suurimaks hüvanguks kasutades on vaja kivi puhastada, pühitseda armastusega ning siis anda talle ülesanne.

 

Malahhiit toorkivi

Malahhiit toorkivi. Pilt internetist

Malahhiiti pidevalt kaelas kandes ning enne magamajäämist südame kohal hoides tõdesin lõpuks, et enam polnud vaja pidada pikki monolooge iseendaga ning arutleda, et mida ma tõesti tahan oma elus näha, vaid ilma pikema mõtlemiseta ma teadsin juba eos, mis on järgmine samm, mis on vaja astuda, et saavutada oma eesmärk. Vahel tõesti kaldun teelt kõrvale, sest olgem ausad, ükskõik, kui palju panustada oma reaalsuse loomisele ja inimese headusesse uskumisse, ei saa mina veel hakkama 100% maailma loomisega, kus kõik oleks kerge ning elu oleks alati külluslik. Uudiseid ma küll enam ei loe ega vaata, et need mu alateadvuse programmeerimisele kaasa aitaks, kuid olen teel sinnapoole, et näen oma elus vaid neid asju, mis on olulised ning Malahhiit on olnud suurepärane kaaslane sel teel.

 

Enda Malahhiidi leiad meie poest!