Vanadiniit

vanadiniitVanadiniit on üsna haruldane kivi ja seetõttu ka hinnalt kallis. Värvuselt võib ta olla oranž, punane, kollane, pruun – kõigis nende värvuste põhi- ja üleminekutoonides.  Leitud on teda Marokost, Namiibiast, Argentiiinast ja Arizonast USAs.

Vanadiniit moodustub säravatest kristalliprismadest, mis on tavaliselt üsna väikesed, kuid kaunid ja pilkupüüdvad ning kinnituvad aluskivimile. Vanadiniidi kõvadus Mohsi skaala järgi on 3 – 4 ja kuulub ta Apatiidi gruppi.

 

Vanadiniit on suurepärane kristall, mis paneb meid eesmärgipäraselt tegutsema, aitab saada asjad tehtud ja on eriti kasulik, kui ees on suur töökoormus. Soodustab loovust ja annab hoogu, aitab eneseväljendamisel ja muudab tegevuse tõhusamaks (suurepärane abiline kirjatöödel – eemaldab blokid ja paneb teksti voolama!).

Parandab energiataset, teravdab mõttetegevust, mis omakorda aitab eesmärke saavutada. Kui paned vanadiniitVanadiniidikobara ööseks padja alla, ärkad hommikul täis energiat ja oled hakkamist täis eesseisvate tegevuste suhtes. Aitab asju läbi mõelda, metoodiliselt organiseerida ja tõhusalt tegutseda, tuues samal ajal sisemusse rahu ja hoides pea selge ning mõtted klaarid.

Vanadiniit on abiks kui esineb hingamisraskusi ja kopsuprobleeme, aitab ka astma korral. Selleks tuleb ta panna tervendamist vajavale kohale või hõõruda eliksiiriga seda piirkonda. Ettevaatust – Vanadiniit sisaldab pliid, mistõttu ei saa temast otsese meetodiga valmistada kristallivett ja -essentse.

 Isiklik kogemus:vanadiniit

Töökaaslane jutustab: Lugesin, et Vanadiniit aitab hommikul värskena tõusta ja rohkem korda saata. Otsustasin katsetada ning panin tükikese ööseks voodi peatsisse. Tehes kivile taotluse, saatsin selle ka Universiumisse, aga otsustasin ikka ka ise asjalikuks hakata. On see nüüd platsebo efekt, mis toimib, aga und ei manipuleeri nii lihtsalt. Kui ma tavaliselt enne 12-tunnilist magamist jalule ei saa ja siis ka superuimane olen, siis nüüd piisab 4-6 tunnist unest ja olen jalul, värske ja kohe tegutsemas, mis on üliimelik minu puhul.. Tavaliselt magan poole päevani kui vähegi saab ja ärgates olen ikka väsinud ja midagi teha ei jaksa. Nüüd ärkan iseenesest ilma äratuseta ja olen kohe valmis tegutsema, mitte ei vanadiniitoleskle edasi voodis.

Kuuldes tema kogemustest, otsustasin ka ise proovida. Teema ikka sama – alati jääb und puudu, üles tõusta ei taha/jaksa/viitsi. Ja kui olen lõpuks voodist välja saanud, siis ärkamine ja tegutsema vanadiniithakkamine võtab ikka pikalt aega. Ja üllatus-üllatus – tänu Vanadiniidile on see nüüd minevik! Hommikul kraps voodist välja, virge ja tegutsemistahet täis, mis sest, et ööuni oli jäänud ainult mõnetunniseks. Olen täiesti ööinimene, parimad mõtted ja tegutsemistahe on ikka öösiti, aga see ei ole just kõige parem variant, kui hommikul peab kella 7-st ärkama. Kellel samad probleemid, soovitan julgelt Vanadiniidi abi proovida!

Enda Vanadiniidi leiad meie poest!